Aktualności

BESKID PRZEGRYWA Z GÓRNIKIEM .

• autor: manczo, 2014-04-05 19:00

GÓRNIK SIEDLEC vs BESKID ŻEGOCINA -1:0

Jak widać na zdjęciu powyżej ,po tym golu Krzysztofa Orlika nasza drużyna przegrała 1:0 wyjazdowe spotkanie z  Górnikiem Siedlec. A jedyna bramka padła w 12 minucie spotkania po stałym fragmencie gry ,gdy centrę z rzutu wolnego wykorzystał zamykający akcję na długim rogu obrońca Gospodarzy. Licznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli porywającego widowiska mało było strzałów ,a sytuacje podbramkowe można by policzy na palcach jednej ręki . Za to przez 92 minuty trwała walka o każdą piłkę i choć Beskid przegrał ,to chłopakom należą się wielkie słowa uznania .

2014-04-06, 15:00

Górnik Siedlec w składzie: M Ponisz, M Kołodziej, P Orlik, P Włudyka, M Szewczyk,

B Prochwicz, S Górka , S Kukla, J Chwastek, K Orlik, A Świerczyński, M Ćwik ,

P Mularz, A Korczakowski K.Dziurdzia oraz trener Wojciech Stanisz

herb Beskid Żegocina  Beskid Żegocina w składzie

Bukowiec Bartłomiej,Janiczek Łukasz,Pytel Daniel,Surma Jan kapitan ,Banat Ryszard

Kłusek Tomasz zmiana46" Janiczek Paweł,Janiczek Marcin ,Skowronek Rafał

Pławecki Mariuszzmiana 46" Ziółkowski Wojciech ,Banat Mariusz,Kuska Dawid

Zgodnie z tradycją nasza drużyna dotarła do Siedlca z problemami (kadrowymi) na 20 minut przed rozpoczęciem meczu. 13 osobowy skład nie powala zważywszy że w Beskidzie istnieją dwie drużyny seniorów.  Początek spotkania to lekka przewaga Górnika Siedlec  której zawodnicy starali się rozgrywać piłkę  i grać podaniami.  Jednak ich akcje mimo że rozgrywane w szybkim tempie nie przynosiły efektu w postaci sytuacji bramkowych. Dopiero w 12 minucie nasza obrona popełniła błąd w kryciu podczas stałego fragmentu gry ,a rosły obrońca Gospodarzy z bliskiej odległości pokonał Bartka Bukowca . Zawodnicy Beskidu starali się grać piłki na powracającego  po kontuzji Mariusza Banata ale ten pieczołowicie pilnowany niewiele miał do pokazania mimo ambitnej postawy. Kilka razy dobrze do akcji podłączył się młodziutki Dawid Kuska ale i jemu zabrakło boiskowego cwaniactwa by postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Z różnymi skutkami na bramkę Górnika próbowali strzelać –Skowronek ,Janiczek czy Banat  i nic. W ostatnich minutach pierwszej połowy dopisuje nam szczęście gdy strzał napastnika Górnika ląduje na naszym słupku.

Co robi kapitan Górnika sędziemu ?              <> Gdzie ta piłka ?

Drugą połowę rozpoczynamy z dwiema zmianami za kontuzjowanego  Tomka  Kłuska i Mariusza Pławeckiego weszli jedyni zmiennicy Paweł Janiczek i Wojtek Ziółkowski . Nasza drużyna ruszyła do ataku chcąc zniwelować jedno brakowe prowadzenie Gospodarzy ,zaś Górnik nastawił się na grę z kontrataków . Choć było niesamowicie dużo walki żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki .I wynikiem 1:0 kończy się to emocjonujące spotkanie

Mecz prowadziła trójka sędziowska z Brzeska jako główny Lucjan Stolarz a na liniach Angelika Kuryło i ??