Aktualności

WYSOKA PRZEGRANA Z ŻUBREM.

• autor: manczo, 2014-04-12 13:08

BESKID ŻEGOCINA vs ŻUBR GAWŁÓWEK -0:5

W dzisiejszym meczu wygrała drużyna która miała wszystkie atuty po swojej stronie . Beskidowi zabrała szczęścia ,boiskowego cwaniactwa bo z przebiegu całego spotkania nasza drużyna nie zasłużyła na tak wysoką porażkę. Śmiem twierdzić że nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie ale cóż z tego skoro kapitalnymi interwencjami popisywał się weteran były bramkarz Szreniawy N.Wiśnicz Krzysztof Gawąd obecnie broniący barw Żubra. A rzuty wolne po którym padły trzy bramki idealnie egzekwował grający trener Gości Mariusz Buras. Dostępne są 63 zdjęcia z meczu ,połowa autorstwa Michała Nowaka ZOBACZ TUTAJ

Relacja spotkania

herb Beskid Żegocina
0:5
herb Żubr Gawłówek
Beskid Żegocina   Żubr Gawłówek

2014-04-13, 12:30

Beskid Żegocina : Bukowiec-,D.Pławecki ,Ł.Janiczek, Surma ,P.Janiczek, Ziółkowski

M.Pławecki (75 Kuska) ,M.Banat,Skowronek ,R.Banat(65 Guzik) ,Kącki.

Żubr Gawłówek: Gawąd-,Czubek,Migas,Pacura, W.Kowalski(74 Data), Kruczek,

Janus,Buras,Rakoczy ,Dudek,M.Kowalski

I połowa

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla Gości z Gawłówka  ,prezent w postaci rzutu wolnego z około 25 metrów idealnie wykorzystał Mariusz Buras który posłał mocny strzał .Bartek Bukowiec obronił przymiarkę Burasa  ale wobec dobitki Dutka był bezradny. Pierwsza akcja po wznowieniu ze środka powinna przynieś bramkę wyrównującą dla Beskidu, jednak Kamil Kącki po minięciu dwóch obrońców z pięciu metrów nie trafił w światło bramki. W 22 minucie jest 2:0 dla Żubra gdy po centrze z rzutu wolnego naszego bramkarza uprzedza Kruczek i strzałem głową kieruje futbolówkę do pustej bramki. W odpowiedzi po raz drugi Kamil Kącki marnuje idealną pozycję na zdobycie bramki. Swoje okazje mają bracia Banatowie młodszy Rysiek w 38 minucie z bliskiej odległości trafia wprost w bramkarza. A kilka minut później starszy Mariusz strzela nad poprzeczką i prowadzeniem 2:0 dla Żubra kończy się ta połowa.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali widoczni na zdjęciu motor napędowy Żubra zdobywca bramki z rzutu wolnego Mariusz Buras oraz niezwykle waleczny Wojtek Ziółkowski.

II połowa

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Beskidu jednak bez zarzutu spisywała się obrona Żubra z Gawądem między słupkami . W 65 min sędzia Kądzielawa z Bochni dopatruje się wymuszenia karnego każąc na wyrost zawodnika Beskidu Mariusza Banat drugą żółta kartką .Jednak arbiter spotkania miał problem z egzekucją kary bo zapomniał czerwonego kartonika  .Po krótkim zamieszaniu poproszony przez kapitana Beskidu Mariusz Banat opuszcza boisko (a jak jest w przepisach) .Beskid mimo gry w osłabieniu próbował zdobyć bramkę kontaktową ale tego dnia pokonanie golkipera przyjezdnych graniczyło z cudem. Gawąd bronił strzały dołem bronił te górą wychodził obronną ręką z każdej opresji. Gdy wydawało się że w końcu padnie bramka dla naszej drużyny ,to jednak stało się inaczej po jednej z kontr trzecią bramkę dla Żubra zdobywa Kruczek. W krótkim odstępie czasu Żubr dołożył jeszcze dwie bramki dobijając podłamanych Gospodarzy .I tak przy biernej postawie obrońców Beskidu z 16 metrów przymierzył w okienko Rakoczy a wynik bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił na 5:0 Buras . I w 88 minucie sędziowie Kądzielawa,Sułek oraz Gnutek kończą to emocjonujące spotkanie.

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
1. bz 16 38 12 2 2 59 - 12 +47
2. bz 16 37 12 1 3 49 - 25 +24
3. bz 16 34 11 1 4 45 - 21 +24
4. bz 16 33 9 6 1 30 - 16 +14
5. plus 16 29 9 2 5 42 - 21 +21
6. minus 16 26 8 2 6 23 - 24 -1
7. bz 16 24 8 0 8 34 - 34 0
8. bz 16 19 5 4 7 29 - 37 -8
9. bz 16 18 6 0 10 24 - 40 -16
10. plus 16 17 4 5 7 20 - 27 -7
11. minus 16 15 4 3 9 25 - 46 -21
12. plus 16 11 3 2 11 15 - 50 -35
13. minus 16 11 2 5 9 24 - 39 -15
14. bz 16 7 2 1 13 22 - 49 -27