• autor: manczo, 2015-03-20 09:09

Sobota  21.03 godz.11<>14.kol- A klasa Bochnia

GKS II DRWINIA vs BESKID ŻEGOCINA -1:3

Łukasz Biernat 52"<>Łukasz Kuska- 36 ", Mariusz Banat 72 ", Marcin Guzik-81"

Z wielkimi obawami o korzystny wynik na mecz z Rezerwami GKS-u Drwinia wybierali się zawodnicy Beskidu Żegocina. Absencje kartkowe ,praca oraz kilka zmian w kadrze Beskidu spowodowało że nasza drużyna musiała dokonać sporego zaciągu z Beskidu II i z drużyny Juniorów Młodszych. Jednak młodzi zawodnicy naszego klubu spisali się przy odrobinie szczęścia na 4+ i już w 36 minucie obieli prowadzenie po strzale z główki 16 letniego Łukasza Kuski i prowadzenia skutecznie bronili do 52 minuty gdy bardzo dobrze broniącego w tym meczu Mateusza Kępa pokonał Łukasz Biernat. Po chwilowym naporze Gospodarzy do głosu doszedł Beskid a bramkę na „szczupaka” strzałem głową zdobył Mariusz Banat. Wynik spotkania ustalił Marcin Guzik który trzy minuty wcześniej zmienił młodszego z braci Kusków i w 81 minucie wpisał się jako ostatni na listę strzelców.

2015-03-21, 11:00

Od lewej górny rząd: Krzysztof Sieczka, Maciej Drabik, Rafał Sieczka, Daniel Mikler, X, X, Michał Kułaga, X Od lewej dół: Karol Bawół, X, Marko Józefowycz, Marcin Porębski, Kacper Borowiec, Mateusz Bochenek, Łukasz Biernat

Od lewej górny rząd; Marcin Guzik, Piotr Zaworotiuk, Marcin Janiczek,Damian Pławecki, Dominik Kądziołka, Grzegorz Cichoń, Mariusz Banat . Dolny rząd od lewej : Marcin Kot, Paweł Janiczek, Karol Kępa, Łukasz Kuska, Mariusz Pławecki, Dawid Kuska i Mateusz Kępa.

W środku pola walczył z zawodnikami przeciwnika Marcin Janiczek i Karol Kępa.

Pod nieobecność Jana Surmy obroną rządził Paweł Janiczek a Pławecki, Kądziołka i Cichoń grali bez zarzutów.

Swój debiut ( podobno udany ) na A klasowych boiskach zaliczył Mateusz Kępa.

Relacja Michał Pławecki

XIV kolejka, a zarazem pierwsza po przerwie zimowej okazała się być bardzo szczęśliwa dla drużyny Beskidu Żegocina. Piękna, wiosenna pogoda już od rana zwiastowała dobre widowisko. Zawodnicy Beskidu Żegocina na mecz z Rezerwami GKS-u Drwinia wybierali się z wielkimi obawami o korzystny wynik tego spotkania. Absencje kartkowe, praca oraz kilka zmian w kadrze Beskidu spowodowały, że nasza drużyna musiała dokonać sporego „zapożyczenia” z Beskidu II i z drużyny Juniorów Młodszych.

Kilka minut po 11 sędzia główny rozpoczął mecz. Choć słońce nieźle grzało to Beskid grał I połowę pod silnie powiewający wiatr, co utrudniało przeprowadzanie akcji. Pierwsze minuty przebiegały spokojnie, każda z drużyn badała teren oraz formę przeciwnika po przerwie zimowej. W 10 minucie to GKS Drwinia poderwała się do ataku przeprowadzając w kilku minutach całą serię akcji na bramkę Beskidu. Jednak w tym dniu dobrą formę zaprezentował  Mateusz Kępa odpierając ataki przeciwnika. Beskid starał się wyprowadzać kontry, jednak długie, wysokie podania nie przynosiły zmiany wyniku. Mimo starań GKS Drwini to Beskid pierwszy objął prowadzenie. W 36 minucie 16-letni Łukasz Kuska posłał piłkę prosto do bramki wyprowadzając drużynę z Żegociny na prowadzenie. Wynik 0:1 dla Beskidu utrzymał się do przerwy.

Początek drugiej połowy to całkowita dominacja drużyny gospodarzy. Piękne akcje i ostre ataki na bramkę Beskidu doprowadziły do remisu 1:1, gdy to w 52 minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany Łukasz Biernat posłał piłkę pokonując Mateusza K… i na tym dobra passa GKS Drwini w tym meczu się kończy. Mariusz Banat oraz Marcin Kot mimo, iż niecelnie ciągle atakują bramkę gospodarzy. W 72 minucie fantastyczną bramkę na „szczupaka” strzałem głową zdobywa Mariusz Banat i Beskid prowadzi 2:1. By wzmocnić siły Beskid zmienia dwóch zawodników wprowadzając Piotra Zaworotiuka, a także Marcina Guzika oraz Mariusza Pławeckiego. Łapiąc wiatr w żagle Beskid wyprowadza kolejne akcje, a świeżo wprowadzony Marcin Guzik pięknym strzałem posyła piłkę i ustala wynik na 3:1, który dzielnie drużyna z Żegociny obroniła do końca spotkania.

Tak więc, mimo kilku zmian w składzie i grze na boisku rywala Beskid wrócił na tarczy dopisując kolejne 3 pkt. do swojego konta.