• autor: manczo, 2015-08-23 08:10

2.kol- A klasa Bochnia

Niedziela 23.08 godz.17.00 stadion w Żegocinie

BESKID ŻEGOCINA vs RABA KSIĄŻNICE-5:3

Spora grupa kibiców która przybyła na trybuny stadionu przy "Cmentarnej" nie mogła narzekać na brak emocji. Padło osiem bramek były słupki , poprzeczki no i zwycięstwo Beskidu który po 20 minutach pierwszej połowy przegrywał już 1:3. Jednak niesieni dopingiem zawodnicy Beskidu pokazali charakter i wolę walki deklasując w drugiej połowie rywala, grając nawet w 10-cu potrafili zdobyć piątą  bramkę . Jednak początek spotkania to katastrofalna gra naszej drużyny >>>>

>>> linia obrony przypominała szwajcarski ser a brak krycia zawodników przeciwnika przy stałych fragmentach gry pozwolił na zdobycie szybkich trzech bramek dla Raby . Pierwszy na listę strzelców w 10 minucie wpisał się Błażej Pietrzyk który wykorzystał idealne podanie i z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki. Pięć minut później  było już 0:2 dla Raby. Gdy w 19 minucie Mariusz Banat przelobował bramkarza przeciwnika ,kibice liczyli na zryw Górali z Żegociny. Jednak  stało się inaczej ,nie obstawiony Damian Kostuch w 21 minucie podwyższa prowadzenie graczy z Książnic do 1:3. Szybkie zmiany trenera Wojciecha Wrony okazały się strzałem w "10" gdyż Marcin Kądziołka idealnie wymiatał na środku obrony a Ryszard Banat swoimi zagraniami wprowadził wiele zamieszania w liniach obrony przeciwnika. Tuż przed końcem pierwszej połowy Dawid Kuska miał idealną okazję by zdobyć bramkę dla Beskidu  , jednak z najbliższej odległości nie trafił w światło bramki. Zrehabilitował się w 43 minucie gdy zakręcił obrońcami Raby a że przy okazji był faulowany to sędzia z Tarnowa wskazał na jedenastkę którą pewnie wykonał Paweł Janiczek ustalając wynik pierwszej połowy na 2:3 dla Raby.

Po reprymendzie w szatni , na drugą połowę zawodnicy Beskidu wyszli zmotywowani do walki. I zgodnie z dopingiem kibiców - " Beskidzie grać na całego i walczyć do upadłego" tuż po rozpoczęciu drugich 45 minut Mariusz Banat powalczył z obrońcami przeciwnika i mimo asysty skierował futbolówkę do siatki doprowadzając do remisu. Prowadzenie w tym meczu dla naszej drużyny dał strzał Łukasza Kuski który idealnie zamykał akcje na długim rogu. Dość nieodpowiedzialnie zachował się na 12 minut przed końcem meczu 16 letni Grzesiek Kłusek który za odkopniecie piłki ukarany został drugą żółtą kartką , osłabiając w ten sposób Beskid. Jednak spotkanie skończyło się zwycięstwem Beskidu a bramkę po indywidualnej akcji zdobył Ryszard Banat ustalając wynik meczu na 5:3 dla "Walecznych Górali" z Żegociny.