BOREK - BESKID NA REMIS

• autor: manczo, 2016-04-23 20:46

19 kol. A klasy<>Niedziela 24.04 godz.13.00 stadion w Borku

BOREK vs BESKID ŻEGOCINA- 3:3

W niedzielę 24 kwietnia w meczu na szczycie 19 kolejki A klasy Beskid po niezwykle emocjonującym spotkaniu zremisował z Borkowianką Borek. Na prowadzenie już w 8 minucie wyszła nasza drużyna. Mariusza Banat zgrał do będącego na czystej pozycji Ryszarda Banata ten podał do Pawła Janiczka. Wracający do gry po kontuzji Paweł skierował futbolówkę do pustej bramki. Po stracie gola z minuty na minutę rosła przewaga drużyny Gospodarzy. W 16 minucie drużyna Borkowianki rozklepała obronę Beskidu a Pulak nie miał problemu z umieszczeniem piłki w naszej bramce. Na prawym skrzydle szalał Kamil Patyk z którym wiele problemów miała nasza linia obrony. Ten właśnie wyróżniający się zawodnik Borkowianki dwukrotnie w 24 i 37 minucie pokonał naszego bramkarza ustalając wynik do przerwy na 3:1 dla bardzo dobrze grającej drużyny przeciwnika. Po zmianie stron ekipa "Walecznych Górali" z Żegociny podniosła się z kolan i udowodniła że w każdym meczu walczy do końca.....>>

Trener Wojciech Wrona dokonał kilku roszad w ustawieniu drużyny oraz czterech zmian do obrony wszedł 15 letni Konrad Łękawa oraz line pomocy wsparli Guzik, Kuska i Dudek. Gra się wyrównała a do głosu zaczęła dochodzić nasza drużyna. W 56 minucie na strzał za pola karnego swoją słabszą lewą nogą zdecydował się nasz najlepszy strzelec- Ryszard Banat. Ku zdziwieniu bramkarza Gospodarzy piłka tuż przy słupku wpadła do bramki dając "Złotemu " 19 bramkę w tym sezonie. Nie mająca nic do stracenia drużyna Beskidu zaatakowała jeszcze śmielej bramkę przeciwnika,  nadziewając się na kontry Borkowianki. Jednak  nasz bramkarz Mateusz Kępa bronił fantastycznie i mimo wielu prób nie dał się pokonać w tej części gry.. W 82 minucie Damian Pławecki podłączył się do akcji z linii obrony, po otrzymaniu podania huknął z 25 metrów a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki przeciwnika. Beskid uwierzył że można to spotkanie wygrać jednak mimo kilku okazji nie udało się pokonać bramkarza Borkowianki. W doliczonym czasie gry Borek miał idealna sytuację by wygrać to spotkanie ale Tomczyk z Patykiem nie zdołali pokonać naszego bramkarza i wynikiem 3:3 kończy się to spotkanie.